۲۲ آبان, ۱۳۹۷

فرایند فیزیولوژی انزال در مردان به چه صورت است؟

  • 1 ماه قبل
لطفا به ما امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

انزال

فرایند فیزیولوژی انزال در مردان به چه صورت است؟

انزال

انزال چیست؟

انزال پدیده ای است که در آن سیستم عصبی مرکزی و محیطی دخیل می باشند. نقاط متفاوتی از مغز در یک ارتباط نزدیک با هم و هماهنگ کار می کنند تا یک فرایند طبیعی در مرد رخ دهد. هر عاملی که سبب ایجاد اختلال یا آسیب در سیستم عصبی مرکزی یا محیطی گردد، می تواند منجر به ایجاد اختلال داین فرایند گردد. برای مثال در بیمارانی که به مدت طولانی دچار دیابت  هستند، اعصاب محیطی بدن آنها امکان دارد دچار آسیب شوند، و در تعدادی از این مردان ما پدیدة انزال پس گرد را خواهیم داشت، که در آن، در این هنگام مایع منی داخل مثانه ریخته و سپس با ادرار دفع می شود. در کنترل انزال ، واسطه‌های عصبی نیز نقش دارند، که یکی از مهمترین آنها سروتونین است. سروتونین اثری مهارکننده بر روی انزال دارد. موقعی که آستانة تحریک در مغز به میزان لازم می رسد، انزال رخ می دهد. اگر ما میزان سروتونین را در مغز بالا ببریم، انزال به تأخیر خواهد افتاد. از این مکانیسم برای درمان زود انزالی نیز استفاده می شود.

 

زمان استاندارد انزال در مردان چه عددی است؟

زمان استانداردی برای رسیدن به انزال در مردان در نظر گرفته نشده است. با وجود این که طبق نظر اکثریت افرادی که در مطالعات شرکت داشته اند تایم هایی پیشنهاد شده اما هیچ کدام قطعی نیستند چون این زمان بسته به نظر و رضایت افراد از رابطه زناشویی شان از هر زوج تا زوج دیگر متفاوت است اما پیشنهاد شده که اگر در ۵۰ درصد یا بیشتر موارد ارتباط زناشویی انزال زمانی اتفاق افتاد که فرد و یا همسرش راضی نبودند یعنی فرد مشکوک به این اختلال هست و می توان وی را مورد تشخیص و درمان قرار داد.

 

آمار و ارقام زود انزالی در مردان در ایالات متحده

بین ۷۰ تا ۳۰ درصد مردان امریکایی تجربه ی این مشکل را دارند. انجمن سلامت آمریکا آمار ۳۰ درصدی را گزارش کرده است.بر خلاف زود انزالی که با بالارفتن سن ممکن است بهبود یابد، اختلال نعوظ نیز در آقایان تشدید می گردد. مطالعات مختلف حاکی از این امر هستند که خیلی از مردان این اختلال را به هیچ عنوانبه پزشک خود گزارش نمی کنند.این امر ممکن است به علت خجالت کشیدن باشد یا تصور می کنند که درمانی برای این مشکل آنها وجود ندارد.بعضی ها هم فکر می کنند که اختلال انزال زودرس به حیطه ی پزشکی ارتباطی ندارد و اصلا به ذهنشان هم خطور نمی کندکه باید این مساله را با پزشک مطرح کنند.

در کل دنیا

آمار در اروپا و هند شبیه به آمریکا می باشد.متاسفانه آماری از دیگر بخش های قاره ی آسیا , آفریقا استرالیا و  مکان های دیگر در اختیار نداریم.

 

آیا ارتباطی بین نژاد و اختلال زود انزالی یا انزال زودرس وجود دارد؟

به نظر می رسد بین فاکتور نژاد و اختلال زود انزالی ارتباطی وجود دارد هر چند این اطلاعات اولیه زیاد قابل اعتماد ۱۰۰ درصد نیستند.در یک آنالیز تلفنی که در سال ۲۰۰۳ روی ۱۲۰۰ مرد صورت گرفت مشخص شد ۲۹ درصد مردان اسپانیایی زبان آفریقایی تبار این مشکل را داشتند ولی در مردان اسپانیایی زبان غیر آفریقایی تبار این عدد ۱۶ درصد بود. انجمن ملی سلامت آمریکا به این ترتیب گزارش داده است : مردان آمریکایی آفریقایی تبار ۳۴ درصد – سفید پوست ها ۲۹ درصد – اسپانیایی تبار ها ۲۷ درصد. در تحقیق دیگری در استرالیا مشخص شد مردان با نژاد آسیایی و ساکن خاور میانه ۵۹ درصد – مردانی از کشور های غربی ۴۱ درصد. همان گونه که گفته شد خیلی نمی توان به این اطلاعات اعتماد کرد چون مطالعات کافی روی این موضوع صورت نپذیرفته و نتایج قطعی نیستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *