۲۲ آبان, ۱۳۹۷

درمان روانشناختی اختلال زودانزالی یا انزال زودرس

  • 1 ماه قبل
لطفا به ما امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

درمان روانشناختی اختلال زودانزالی یا انزال زودرس

زود انزالی

زودانزالی

اثرات روانی زودانزالی

زودانزالی می تواند به شدت روی اعتماد به نفس آقایان تاثیر گذاشته و موجب کاهش آن گردد. در اثر این اختلال مردان از شروع یک رابطه ی جدید رویگردان می شوند و یا ممکن است این نگرانی را در آنها ایجاد کند که شریک جنسی آنها به دنبال ارتباط با مرد دیگر نیز باشد

. برخی آقایان در حین رابطه و بروز این مشکل دچار دچار بدفهمی می شوند و با خود می گویند که همسر یا شریک جنسی آنها از احساس ناامیدی و حقارتی که مکررا تجربه می کنند بی خبر است و او به نوعی درک نمی شود.

همسر یا شریک جنسی در این مواقع ممکن است که سکوت کنند و اعتراضی نکنند تا او را از این بیشتر ناراحت نکنند و یا امکان دارد عدم رضایت خود از رابطه ی جنسی شان را آشکارا بیان کنند و این نارضایتی را به اون گوشزد کنند.

زودانزالی

مزیت های روش درمانی روانشناختی در درمان انزال زودرس

دکتر استنلی ای.آلدوف از مرکز بهداشت جنسی و زناشویی فلوریدای جنوبی نقاط قوت و ضعف درمان روانشناختی زودانزالی را مورد بررسی قرار داده است. او احساس می کند که بهترین راه درمان این اختلال تنها روان درمانی برای مردان  و یا زوج هایی است که در روابطشان به وضوح مشکلات روانشناختی نیز به چشم می خورد، به عنوان مثال، مشکلات ناشی از افسردگی یا اضطراب در عملکرد.

رویکردهای جدید در روان درمانی بر کنترل انزال بیشتر روی یادگیری تکنیک های جدید، بالا بردن حس اعتماد به نفس، کاهش اضطراب و یادگیری برقراری ارتباطی بهتر با شریک جنسی و یا همسر تاکید می ورزد.

زودانزالی

روان درمانی فردی در درمان زودانزالی

روان درمانی فردی ممکن است برای رفع بی میلی افراد مجرد جهت ورود به رابطه بسیار کمک کننده و موثر باشد.

روان درمانی فردی به مردانی که ازدواج کرده اند و یا در رابطه اند می تواند برای رفع اختلال زودانزالی آنها که ممکن است ریشه در مسائل دوران کودکی و یا ترس بیش از حد و یا حس خصومت و یا تنفر نسبت به زنان داشته باشد بسیار موثر و نتیجه بخش خواهد بود.

روان درمانی فردی می تواند با بررسی زمینه های توسعه ی عدم تمایل به ورود به روابط و ترس یا خصومت نسبت به زنان،به حل این مشکل بپردازد. شیوهای درمانی ممکن است رفتاری باشد و یا با یادگیری تکنیک هایی ویژه، فرد می تواد انزال خود را کنترل نماید، اعتماد به نفس خود را بهبود ببخشد و بهتر بتواند اضطراب و یا استرس خود را کنترل نماید.

زوج درمانی برای درمان زودانزالی

برای زوج ها ، روان درمانی ترکیبی ممکن است به هر دو طرف که در صدد درمان این اختلال هستند و در جستجوی عوامل دخیل در بروز زودانزالی یا انزال زودرس می باشند بسیار راهگشا خواهد بود.

زوج درمانی هم به صورت تحقیقی است و مسایلی را که در بروز مشکلات جنسی و زودانزالی دخیل هستند مورد بررسی قرار می دهد و هم رفتاری است و روی تکنیک های ویژه ای که به رفع اختلال زودانزالی و کنترل انزال کمک می کند تمرکز می کند.در واقع میتوان گفت نوعی سکس تراپی است.

زودانزالی

استفاده از صحبت درمانی در درمان زودانزالی

صحبت کردن با یک روان درمانگر در مورد تجربیات و روابط گذشته می تواند مفید باشد.ممکن است یک عملکرد نادرست در گذشته ،عملکرد جنسی فعلی شما را تحت تأثیر قرار دهد. در جلسات صحبت درمانی ، مشاوران زبده و روان درمانگران به شما کمک می کند تا با اضطراب و استرس مربوط به این اختلال مقابله کنید و در عین حال عشق به شریک زندگی خود را جایگزین آن کنید. شرکت در جلسات صحبت درمانی همراه با شریک زندگیتان می تواند به پروسه ی درمان سرعت ببخشد.

زودانزالی

استفاده از روان درمانی با دارو برای درمان زودانزالی

بر طبق نظر دکتر آدولف، ترکیبی از روان درمانی و دارو درمانی ممکن است بسیار موثر واقع گردد. تاثیر داروهای خاص جهت تاخیر در انزال می تواند برای بالا بردن حس اعتماد به نفس قبل از بکارگیری روش های درمانی روانشناختی بسیار مفید واقع خواهند شد.

استفاده از این روش ها بطور همزمان می تواند باعث رفع نگرانی و اضطراب آقایان شده و پس از درمان هم بطور کامل مصرف دارو را کنار بگذارند.

زودانزالی

مشورت کردن براب درمان زودانزالی

گاهی پزشک خانواده یا پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری به دلائلی لازم می بینید که با پزشک کارشناس و درمانگر مشکلات جنسی و روانشناس یا روانپزشک مشورت می کند. یا به دلیل اینکه به اندازه کافی تبحر ندارد و نتوانسته مشکل بیمارش را حل کند یا اینکه وقت کافی برای ارزیابی بیمار از نظر مشکلات روحی روانی یا آموزش دادن وی مثلا برای تکنیک مستر و جانسون را ندارد.

بعضی پزشکان بیشتر علاقه دارن از دارو استفاده کنند بعضی علاقه دارند که روی مسائل روحی روانی کار کنند.باید به بیمار تمام روش های ممکن پیشنهاد بشود و هر راهی که به نظر میرسد مناسب بیمار باشد اعمال گردد تا نتیجه حاصل شود و اگر پزشک راهی را مناسب میبییند اما تجربه کافی برای اعمال آن را ندارد باید به فرد متخصص در این زمینه ارجاع دهد.

بعضی از مردان مشکلات شدید روحی روانی دارند که می تواند هم علت مشکل انزال باشد هم معلول. در این شرایط بدون هیچ تردیدی به روانشناس یا روانپزشک باید ارجاع داده شود.تشخیص و درمان اختلال روانی مرتبط مطمئنا به حل مشکل انزال زودرس بیمار کمک قابل توجهی می کند.

زودانزالی

سولات متداول درمان زودانزالی

 

اگر با راههای بالا زودانزالی ام برطرف نشد چه کار کنم؟

در کلینیک سکس تراپی و زوج درمانی ابتدا ارزیابی اولیه توسط روانپزشک انجام می شود. در صورتی که مشکل شما منشا روانشناختی داشته باشد، درمانهای لازم یعنی آموزشهای رفتاری و نیز دارو برای زودانزالی پیشنهاد می شود. اگر مشکلات منشا جسمی داشته باشد توسط ارولوژیست کلینیک ویزیت خواهید شد.

زودانزالی

 

 

بهترین سکس تراپیست در تهران                                                                                                              بهترین پزشک زوج درمانی در تهران
بهترین پزشک زوج درمانگر                                                                                                                       بهترین سکس تراپ در تهران
بهترین پزشک سکس تراپ در تهران                                                                                                           بهترین پزشک سکس تراپی در تهران
بهترین سکس تراپی در تهران                                                                                                                   بهترین زوج درمانگر

تیم درمانی

دکتر جواد جودی
دکتر سینا قاسمی

درمان زودانزالی با توجه به خبرهای مختلف این بیماری نیاز به کار تیمی دارد. تیم درمانی اکسی توسین در کلینیک سکستراپی و زوج درمانی به خوبی این فرایند را به انجام می‌رساند .

دکتر سینا قاسمی روانپزشک

دکتر جواد جودی اورولوژیست

آقای فرهودی روانشناس

تشخیص اختلال و نوع آن تهیه طرح درمانی و درمان دارویی و غیردارویی را عهده دار هستند.

همچنین دکتر سینا قاسمی روانپزشکدر صورت نیاز به زوج درمانی و یا روانکاوی و رواندرمانی تحلیلی در خدمت مراجعین محترم می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *