۱۵ تیر, ۱۳۹۹

درمان واژینیسموس چگونه امکان پذیر است؟

  • 2 سال قبل
لطفا به ما امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس امکان پذیر است؟

11327 876 300x200 درمان واژینیسموس چگونه امکان پذیر است؟

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس

اگر علت ابتلای فرد به این عارضه مشخص نباشد، جهت رفع واژینیسموس تکنیک هایی به فرد آموزش داده خواهد شد. در این تکنیک یک سکسلوژیست متخصص به شما توصیه خواهد کرد که رابطه ی جنسی همراه با مشاوره و یا رفتار درمانی با همسر خود داشته باشید. این متدهای درمانی به بررسی هر گونه مشکل روانشناختی از جمله ترس و یا اضطراب و به مقابله با باورهای اشتباه و غیر عقلانی در مورد روابط جنسی می پردازد و در صورت لزوم آموزش هایی در این خصوص به فرد داده خواهد شد. همچنین متخصص سکسلوژیست می تواند تکنیک های …

درمان واژینیسموس به علت آن وابسته است. اگر دلیل ابتلای فرد به این عارضه مشخص باشد مانند وجود عفونت و یا اعصاب بسیار حساس، می تواند همزمان با واژینیسموس نیز تحت درمان قرار گیرد.

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس از طریق رابطه ی جنسی

 

اگر علت ابتلای فرد به این عارضه مشخص نباشد، جهت رفع واژینیسموس تکنیک هایی به فرد آموزش داده خواهد شد. در این تکنیک یک سکسلوژیست متخصص به شما توصیه خواهد کرد که رابطه ی جنسی همراه با مشاوره و یا رفتار درمانی با همسر خود داشته باشید. این متدهای درمانی به بررسی هر گونه مشکل روانشناختی از جمله ترس و یا اضطراب و به مقابله با باورهای اشتباه و غیر عقلانی در مورد روابط جنسی می پردازد و در صورت لزوم آموزش هایی در این خصوص به فرد داده خواهد شد.

همچنین متخصص سکسلوژیست می تواند تکنیک های دیگری را به فرد توصیه کند تا با استفاده از آنها بتواند بسته شدن غیر ارادی واژن را متوقف کند به عنوان مثال استفاده از تمرین دهنده های واژن و یا انجام حرکات ورزشی لگن.

2 300x188 درمان واژینیسموس چگونه امکان پذیر است؟

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس از طریق تمرین دهنده های واژن

در واقع تمرین دهنده های واژن به فرد کمک می کند تا ماهیچه های واژن و همچنین عضلات مرتبط با آن را در صورت ورود تدریجی جسمی به درون آن، شل و ریلکس نگه دارد. این تمرین دهنده ها متشکل از چهار شیء صاف و پلاستیکی به شکل آلت تناسلی و در اندازه های متفاوت هستند که میتوان از آنها در منزل نیز استفاده کرد.

برای اولین بار، کوچکترین سایز آن می تواند در صورت لزوم با یک روان کننده مورد استفاده قرار بگیرد. در صورتی که فرد با وارد شدن آن دچار درد، ناراحتی و یا مشکلی نشد، میتواند اقدام به استفاده از دومین سایز آن نموده و به همین صورت ادامه دهد. اصلا این موضوع که انجام این کار چند روز و چند هفته و چند ماه به طول می انجامد از اهمیت زیادی برخوردار نیست. تمرین دهنده های واژن جهت کشیدگی واژنی که خیلی تنگ شده است مورد استفاده قرار نمی گیرد. اندازه ی واژن در بانوانی که مبتلا به واژینیسموس هستند کاملا نرمال و طبیعی است. هدف استفاده از تمرین دهنده های واژن این است که ماهیچه های واژن به هنگام دخول یک جسم خارجی دچار انقباض نشوند و در واقع آن را بپذیرند. همچنین در صورت تمایل فرد می تواند به جای استفاده از این تمرین دهنده ها از انگشت های خود کمک بگیرد.

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس از طریق آرامش و لمس

حفظ آرامش و انجام بعضی از تمرینات ورزشی می تواند بسیار تاثیرگذار و کمک کننده باشد. دوش گرفتن، ماساژ بدنی و تمرینات تنفسی راه های خوبی جهت حفظ آرامش و ریلکسیشن بدن بشمار می روند.

پزشک متخصص ممکن است استفاده از روش هایی با عنوان آرامش پیشرونده را برای فرد تجویز نماید. این تکنیک ها شامل شل و یا سفت کردن عضلات خاص با نظم ویژه ای است. با استفاده از این تکنیک ها فرد می تواند قبل از دخول هر چیزی به درون واژن ، عضلات کف لگن را منقبض و یا منبسط کند.

اگر فرد به این مرحله رسید که توانست انگشت خود را وارد واژن نماید، می تواند از تامپون استفاده کند. این امر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که فرد از تمامی این موارد با آرامش استفاده کند و به هنگام برقراری رابطه ی جنسی،باید این اطمینان حاصل شود که فرد کاملا از نظر جنسی تحریک شده است.

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس از طریق تمرینات کف لگن

یک فیزیوتراپیست می تواند به فرد تمرین های مرتبط با ماهیچه های کف لگن را آموزش دهد و به شما کمک کند تا روی ماهیچه های خود بیشتر کنترل داشته باشند. در صورت انجام تمرین ها به صورت مستمر فرد پس از گذشت مدتی قادر خواهد بود تا از انقباض و یا بسته شدن غیر ارادی ماهیچه های واژن جلوگیری نماید. این تمرین ورزشی معمولا همزمان با استفاده از تمرین دهنده های واژن مورد استفاده قرار می گیرند.

درمان واژینیسموس

بیوفیدبک نام تکنیک دیگری است که افراد مبتلا به واژینیسموس می توانند از آن بهره ببرند. وسیله ای به نام پروب وارد واژن شده و از ورود آن، فیدبک مربوط به آن و چگونگی انجام تمرینات کنترل می شوند. این وسیله انقباض ماهیچه ها را احساس کرده و اطلاعات ثبت شده را به مانیتور می فرستد. این تکنیک همیشه در دسترس نیست و برخی از پزشکان آن را روش تاثیرگذاری نمی دانند.

1 1 درمان واژینیسموس چگونه امکان پذیر است؟

درمان واژینوموس

درمان واژینیسموس از طریق تمرکز حسی

فرد می تواند با همراهی همسر خود  این تمرین را انجام دهد. در واقع تمرکز حسی نوعی درمان از طریق رابطه ی جنسی است که زوجین می توانند با هماهنگی یکدیگر این رابطه را داشته باشند‌. آنها می توانند در طول این مدت یکدیگر را لمس کنند ولی ناحیه ی واژن لمس نمی گردد. هدف از انجام این تمرین این است که بدن عدم برقراری رابطه ی جنسی را تشخیص دهد. پس از پایان زمانی که زوجین با هم توافق کردند، لمس ناحیه ی واژن آغاز می شود که در پایان باید به رابطه ی جنسی کامل و دخول بینجامد.

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس از طریق انجام عمل جراحی

 

افراد مبتلا به واژینیسموس به ندرت نیاز به جراحی پیدا می کنند. با این وجود اگر مسائل فیزیکی موجب بروز این عارضه در فرد شده و رابطه ی جنسی را دردناک‌ ساخته، انجام‌ عمل جراحی می تواند روش مناسبی برای درمان واژینیسموس باشد.

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس از طریق درمان آندومتریوز

 

آندومتریوز یکی از اختلالات مرتبط با رابطه ی جنسی است که فرد به هنگام مقاربت، احساس درد شدید در ناحیه ی لگن  می نماید. در این عارضه ، تکه های کوچکی از پوشش داخل رحم‌ به خارج آن رشد می کند و در واقع با انجام عمل جراحی میتوان این بافت ها را از بین برد.

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس از طریق بزرگ کردن واژن

گاهی اوقات از عمل جراحی برای بزرگ کردن واژن نیز استفاده می شود. جراحی در موارد مختلف صورت می گیرد از جمله این که مثلا اگر در جراحی قبلی ، محل زخم و یا بافتی باقی مانده باشد که موجب مسدود شدن واژن گردیده ، جهت رفع آن دوباره فرد باید تحت عمل جراحی قرار گیرد و یا اپی زیاتومی در زمان تولد نوزاد.

درمان واژینیسموس

با استفاده از یک عمل کوچک، میتوان بافت های زخمی را رفع کرد. این عمل جراحی شامل برش منظمی از بافت زخم و دوخت آن با استفاده از نخ های قابل جذب بخیه است. این جراحی با استفاده از یک بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می شود.

درمان واژینیسموس

منبع: https://www.hse.ie/eng/health/az/v/vaginismus/treating-vaginismus.html

 

درمان واژینیسموس

بهترین سکس تراپیست در تهران                                                                                                              بهترین پزشک زوج درمانی در تهران
بهترین پزشک زوج درمانگر                                                                                                                       بهترین سکس تراپ در تهران
بهترین پزشک سکس تراپ در تهران                                                                                                           بهترین پزشک سکس تراپی در تهران
بهترین سکس تراپی در تهران                                                                                                                   بهترین زوج درمانگر

درمان واژینیسموس


تیم درمانی

دکتر غزاله ربیع

دکتر سینا قاسمی

سرکار خانم سلاله قاسمی

سرکار خانم الهه کریمی


درمان واژینیسموس با توجه به خبرهای مختلف این بیماری نیاز به کار تیمی دارد. تیم درمانی اکسی توسین در کلینیک سکستراپی و زوج درمانی به خوبی این فرایند را به انجام می‌رساند .

دکتر غزاله ربیع       روانپزشک و

سرکار خانم الهه کریمی روانشناس بالینی

تشخیص اختلال و نوع آن تهیه طرح درمانی و درمان دارویی و غیردارویی را عهده دار هستند.

خانم سلاله قاسمی روانشناس

جهت درمان اختلالات همراه از جمله اضطراب افسردگی و وسواس، کنترل خشم و …

دکتر سینا قاسمی روانپزشک

در صورت نیاز به زوج درمانی و یا روانکاوی و رواندرمانی تحلیلی در خدمت مراجعین محترم می باشد.

می توانید با گذاشتن شماره تماس و نام و نام خانوادگی خود ، به راحتی درخواست نوبت کنید .
ما در اسرع وقت جهت هماهنگی برای حضور در مطب با شما تماس خواهیم گرفت .

لطفا صبر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نوبت