۲۲ آبان, ۱۳۹۷

درمان زود انزالی: انواع روش های درمان زود انزالی

  • 1 ماه قبل
لطفا به ما امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

درمان زود انزالی در مردان

درمان زود انزالی د رمردان: انواع روش های درمان زود انزالی

درمان زود انزالی

درمان زود انزالی

بررسی های آزمایشگاهی برای درمان زود انزالی در مردان

مردی که زود انزالی دارد و مشکل دیگری نیز ندارد هیچ یافته خاص آزمایشگاهی برای وی وجود ندارد.

اگر اختلال نعوظ وجود داشته باشد بد نیست سطح آزاد و متصل به پروتئین تستوسترون و همینطور پرولاکتین سنجش شود

اگر افسردگی و سایر اختلالات روانپزشکی وجود دارد باید تست های آزمایشگاهی خاص آنها را انجام داد

بعضی از محققین از تست های تحریک کننده به منظور ارزیابی کفایت سیستم عصب آن منطقه استفاده می کنند که شامل:

vibrational threshold testing

nerve conduction times

somatosensory latency testing

بعضی ها ارزیابی کفایت هیپو تالاموس هیپوفیز را بررسی می کنند. سطح ملاتونین خون , کربن مونو اکسید خون ,نیتریک اکسید ,

هم که مدیاتور های سیستم جنسی هستند نیز گاهی ارزیابی می شود.

درمان زود انزالی در مردان

درمان زود انزالی در مردان: انواع روش های درمان انزال زودرس

اکثر اوقات اختلال انزال زودرس یا زود انزالی خودبه خود و با گذشت زمان و بدون نیاز به درمان های پزشکی رفع و درمان می شود. تکنیک های آرام سازی و یا روش های انحراف فکر می توانند در به تاخیر انداختن انزال به شما کمک کنند. در برخی از مردان ترک مصرف الکل، سیگار و مواد مخدر می تواند در درمان انزال زودرس (زود انزالی) موثر باشد.

درمان زود انزالی در مردان

پزشک شما امکان دارد تکنیک های ویژه ای را برای رفع مشکل زود انزالی و تاخیر در انزال، به شما و همسرتان توصیه نماید. این راهکارها ممکن است شامل شناسایی و کنترل احساساتی که منجر به انزال زودرس می شود و همچنین متدهایی برای کاهش و یا متوقف کردن تحریک را نیز شامل شود. گزینه های دیگری از جمله استفاده از کاندوم برای کاهش تحریک و یا تغییر حالت هنگام رابطه و امتحان کردن پوزیشن هایی مانند خوابیدن به پشت نیز وجود دارند. مشاوره و رفتار درمانی، می تواند در کاهش اضطراب مربوط به انزال زودرس، به شما کمک کند.

درمان زود انزالی در مردان

پزشکان در برخی موارد از یک سری  دارو های ضد افسردگی خاصی برای درمان زود انزالی برای درمان بیماران خود استفاده می کنند. یکی از عوارض جانبی این داروها انداختن تاخیر در ارگاسم است که همین موضوع موجب تجویز این دارو برای درمان زود انزالی شده است. استفاده از این دارو برای درمان زود انزالی ارتباطی با افسردگی ندارد و تنها به علت عارضه ی جانبی و ایجاد تاخیر در انزال تجویز می گردد.

توجه: به یاد داشته باشید قبل از مصرف خودسرانه هر دارویی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

درمان زود انزالی در مردان

درمان دارویی زودانزالی در مردان

هیچ دارویی بطور ویژه از سوی سازمان غذا و دارویی ایالات متحده (FDA) جهت درمان اختلال زود انزالی یا انزال زودرس تایید نشده است، بااین حال می توان با استفاده از داروهای مختلف این مشکل را رفع کرد.

داروهای مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) و داروهای ضدافسردگی حاوی تاثیرات مشابه SSR در درمان این اختلال و نسبت به بقیه ی داروها موثرتر عمل می کنند. از کرم های بی حس کننده که حاوی بی حس کننده های موضعی هستند نیز می توان در برخی از موارد استفاده نمود.

زود انزالی

مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین در درمان زود انزالی در مردان

این نوع داروها یکی از انواع قرص های تاخیری بوده که از آنها برای افزایش مدت زمان رابطه جنسی و انزال استفاده می شود. تاثیرات جانبی مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین یک از موارد دارویی بسیار تاثیرگذار است و هنگام انتخاب آنها به عنوان داروی تاخیری باید به آنها توجه نمود.

این تاثیرات جانبی شامل عوارض روحی ،روانی و عصبی، واکنش های پوستی، اثرات آنتی کولینرژیک، ایجاد نوساناتی در وزن بدن، تداخلات دارویی و تاثیرات جانبی جنسی به جز انزال زودرس همچون کاهش میل جنسی و یا اختلال نعوظ می باشند. این داروها شامل:

درمان زود انزالی در مردان

پاروکستین (Paroxetine) در درمان زود انزالی در مردان

داروی پاروکستین یکی از انواع قدرتمند داروهای مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین SSRI  است که میتوان از آن برای درمان زود انزالی بهره برد . احتمالا بهبودی  تا ۳ هفته  بعد از شروع مصرف دارو، خود را نشان نمی دهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

درمان زود انزالی در مردان

سرترالین (Zoloft) در درمان زود انزالی در مردان

داروی سرترالین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود انزالی استفاده نمود. احتمالا بهبودی حاصل از دارو تا ۳ هفته  بعد از شروع مصرف خود را نشان نمی دهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود انزالی را از خود نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن نیز مشکل آفرین شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

درمان زود انزالی در مردان

سیتالوپرام (Celexa) در درمان زود انزالی در مردان

داروی سیتالوپرام یکی از انواع قوی داروهای SSRI بوده که میتوان از آن برای درمان انزال زودرس استفاده کرد. احتمالا بهبودی حاصل از دارو تا ۳ هفته  بعد از شروع مصرف خود را نشان نمی دهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود انزالی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

درمان زود انزالی در مردان

فلوکستین (Fluoxetine) در درمان زود انزالی در مردان

داروی فلوکستین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که میتوان از آن برای درمان زود انزالی استفاده کرد. احتمالا بهبودی حاصل از دارو تا ۳ هفته  بعد از شروع مصرف خود را نشان نمی دهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود انزالی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین گردد.

درمان زود انزالی در مردان

داپوگزتین در درمان زود انزالی در مردان

داپوگزتین Dapoxetine بسیار سریع تر از SSRI ها عمل می کند اگر برای شما داپوگزتین تجویز شده، معمولا توصیه می شود آن را یک تا سه ساعت قبل از رابطه جنسی و حداکثر یک بار در روز مصرف نمایید.

داپوگزتین برای تمام مردان مبتلا به زود انزالی مناسب تشخیص داده نشده است به عنوان مثال، برای برخی از مردان با مشکلات قلب، کلیه و کبد توصیه نمی شود.

داپوگزتین همچنین می تواند با داروهای ضد افسردگی دیگر تداخل داشته باشد. عوارض جانبی شایع داپوگزتین میتواند سردرد، سرگیجه و احساس بیماری باشد.

درمان زود انزالی در مردان

داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای برای درمان زود انزالی در مردان

داروهایی که نشانه های مشابهی همچون داروهای SSRI را دارا  هستند، از قبیل برخی از انواع خاص داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای (TCAs) را می شود به عنوان داروی درمان زود انزالی استفاده نمود. داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای که بیشتر از بقیه در زمینه درمان زود انزالی روی آن تحقیق و پژوهش های وسیعی صورت گرفته است، کلومیپرامین بوده که شاید بیشتر از خیلی از داروهای SSRI برای این منظور مفید و موثر باشد.

درمان زود انزالی در مردان

از داروهای ضد افسردگی گاهی برای پیشگیری از زود انزالی نیز استفاده می شوند. این داروها شامل داروهایی مانند (Anafranil) کلومیپرامین و پاروکستین (Paxil) هستند. ترامادول (Ultram) داروئی است که برای چندین سال جهت کنترل درد مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین امروزه از آن برای درمان زودانزالی نیز استفاده می شود.

درمان زود انزالی در مردان

داروهای بی حس کننده موضعی برای درمان زود انزالی در مردان

کرم های و داروهای بی حس کننده موضعی می توانند موجب کاهش حساسیت و تحریک پذیری آلت شده و همچنین باعث تاخیر در انزال در آقایان شوند. این کرم ها از کم خطر ترین داروهایی هستند که برای درمان زود انزالی است که استفاده از آنها به بیماران توصیه می شود. در صورتی که فرد نسبت به این داروها آلرژی نداشته باشد، عوارض جانبی سیستمیک کمی برای وی در پی خواهد داشت.

درمان زود انزالی در مردان

لیدوکائین و پریلوکائین ۲٫۵ درصد از جمله داروهای بی حس کننده موضعی می باشد. نحوه مصرف این کرم ها روش خاص خودش را دارد و باید با مشورت پزشک انجام شود. این داروها قبل از رابطه جنسی به آلت تناسلی و به صورت موضعی مورد استفاده ی خارجی قرار می گیرند. روش استفاده از این گونه دارو ها معمولا بر روی آنها درج می شود. قبل از مصرف حتما دستورالعمل آن را در داخل بروشور مطالعه کرده و سپس درست و دقیق به آنها عمل کنید.

درمان زود انزالی در مردان

از طرفی کرم ها، ژل ها و اسپری هایی نیز وجود دارند که می توانند به اثرات اختلال انزال زودرس در مردان کمک کنند. برخی از مردان اعلام می کنند که با استفاده از کرم های بی حس کننده ی موضعی، با کاهش احساس آلت،باعث می شود که از رابطه لذتی نبرند. از طرفی، با وجود اینکه قبل از دخول باید کرم از روی آلت پاک شود، اما زنانی که همسرانشان از این کرم ها استفاده می کنند، گاها بیان می کنند که با بی حسی و کاهش تحریک شدن و لذت جنسی رو به رو می شوند. در مواردی نادر، لیدوکائین و پریلوکائین به واکنش های آلرژیک منجر شده اند.

درمان زود انزالی در مردان

مهارکننده فسفودی استراز نوع ۵ برای درمان زود انزالی

در برخی از پژوهش های صورت گرفته، نتایج حاکی از این امر بودند که سیلندافیل و دیگر مهارکننده های فسفودی استراز نوع ۵ (PDE5) مانند تادالافیل به همراه داروهای SSRI تاثیرات بهتری نسبت به مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین به تنهایی داشته اند. استفاده از دو دارو نسبت به مصرف تنها یک دارو عوارض جانبی بیشتری را می تواند بهمراه خود داشته باشد.

درمان زود انزالی در مردان

 ترامادول و  درمان زود انزالی

یکی از راه های درمانی نو ظهور زود انزالی و البته زیر نظر پزشک، استفاده از ترامادول که نوعی مسکن مصنوعی مخدر است که با عملکرد خود می تواند انزال را به تاخیر بیندازد.

وانگ و مالد در یک مطالعه بالینی به بررسی کاربرد ترامادول برای جلوگیری از انزال زودرس پرداختند؛ این دو پژوهشگر مطالعاتی که  درباره  این دارو انجام شده بود را به طور تصادفی انتخاب کرده و چندین مقاله که در مجموع درباره ۸۲۳ بیمار بود را یافتند. مصرف کنترل شده ترامادول با دوز خیلی پایین در مقایسه با تست های بی اثر باعث تاخیر انزال و هم چنین افزایش رضایتمندی زوجین از رابطه جنسی شد .

درمان زود انزالی در مردان

ترامادول سال هاست که حتی بدون برچسب برای درمان زود انزالی استفاده می شود،اما ماهیت سالم و بی خطر آن هنوز مورد تایید قرار نگرفته و همچنین بیمارانی که به منظور کاهش درد ترامادول مصرف می کردند از تاخیر زمان انزالشان خبر دادند. نتیجه ای که می توان از عمرکوتاه این ماده گرفت این است که ترامادول به هیچ وجه راه حلی برای جلوگیری از انزال زودرس یا زود انزالی در مردان توصیه نمی شود مگر این که پزشک شما آن را به منظور راه حلی مقطعی توصیه کرده باشد.

درمان زود انزالی در مردان

نتایج این پژوهش راجع به ترامادول نشان می دهد که استفاده از هیدروکلرید ترامادول در دوزهای خیلی کم در حدود ۲۵mg برای درمان انزال زودرس راه حلی مناسب و قابل قبولی است که پزشک میتواند با توجه به آزمایشاتی که بر روی شما انجام می‌دهد آن را تجویز کند. مصرف خود سرانه و کنترل نشده این دارو می‌تواند اثرات سوء  در پی داشته باشد.

توجه: برای درمان زودانزالی به هیچ وجه مصرف ترامادول توصیه   نمی شود و مطالب بالا صرفا نتایج یک تحقیق درمان زود انزالی در مردانعلمی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *