۱۵ تیر, ۱۳۹۹

تشخیص واژینیسموس و همه چیز در مورد آن

  • 2 سال قبل
لطفا به ما امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

تشخیص واژینیسموس

تشخیص واژینیسموس و همه چیز در مورد آن

image 13931204187799 300x138 تشخیص واژینیسموس و همه چیز در مورد آن

تشخیص واژینیسموس

تشخیص واژینیسموس

تشخیص واژینیسموس می تواند توسط یک متخصص زنان و پس از یک معاینه ساده زنان انجام شود. این بدین معناست که بهتر است بانوانی که با مشکلات جنسی مواجه می شوند، ابتدا به یک متخصص زنان مراجعه کنند و سپس تحت معاینه قرار گیرند. متاسفانه برخی از بانوانی که از واژینیسموس رنج می رند بدلیل خجالت از بازگو کردن مشکل خود و علل دیگر، از مراجعه به پزشک زنان و …

تشخیص واژینیسموس

تشخیص واژینیسموس می تواند توسط یک متخصص زنان و پس از یک معاینه ساده زنان انجام شود. این بدین معناست که بهتر است بانوانی که با مشکلات جنسی مواجه می شوند، ابتدا به یک متخصص زنان مراجعه کنند و سپس تحت معاینه قرار گیرند. متاسفانه برخی از بانوانی که از واژینیسموس رنج می رند بدلیل خجالت از بازگو کردن مشکل خود و علل دیگر، از مراجعه به پزشک زنان و انجام معاینات پزشکی ممانعت می کنند. حتی برخی از بانوان به هنگام مراجعه دچار عکس العمل های مشابه در طول رابطه جنسی می شوند، از ترس پاهای خود را به شدت به هم نزدیک کرده و یا شروع به گریه کردن می کنند.

به پزشک خود اعتماد کنید،تمام مراحل مربوط به معاینات قدم به قدم و کاملا صادقانه برای بیمار شرح داده می شود. در واقع معاینه، کاملا بدون درد است و آسیبی به فرد وارد نمی کند و چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد، فقط کافی است به خودتان مسلط شوید و نگرانی های بیهوده را کنار بگذارید.

بسیاری از مشکلات آناتومیکی تناسلی ممکن است موجب شود که زوجین قادر به برقراری رابطه جنسی با یکدیگر نباشند و با تشخیص این موارد؛ فرد از به طول انجامیدن این اختلال تا ماه ها و سال ها، با انجام انواع متدهای درمانی مانند روان درمانی و غیره، در صدد رفع آن بر آید.

تشخیص واژینیسموس

در واژینیسموس که یک اختلال جنسی است، در طول رابطه جنسی، به علت انقباضات در ۱/۳ عضلات واژن، آلت تناسلی قادر به وارد شدن به مهبل (واژن) نیست و در صورت دخول، فرد متحمل دردهای شدیدی خواهد شد که برای وی غیر قابل تحمل است.

این مشکل در ۹۰ درصد موارد، ریشه در ترس های خاصی که در سال های متمادی و بر اثر برخی آموزش های نادرست و مسائل فرهنگی و یا مذهبی در ناخودآگاه فرد نهادینه شده است، دارد.

در عین حال وقتی که گزارش های پزشکی زنان مبتلا به واژینیسم مورد بررسی قرار می گیرند، مشاهده می شود که این افراد قادر به قرار دادن اشیای خارجی مانند پد، تامپون یا شیاف و یا قرار دادن انگشتان خود در واژن نیستند (به دلیل احساس درد در این ناحیه).

با انجام یک معاینه ی ساده زنان و گوش دادن دقیق به شرح حال بیمار توسط پزشک متخصص زنان ،تشخیص قطعی برای وی ارائه خواهد شد.

تشخیص واژینیسموس

 

55 3 300x159 تشخیص واژینیسموس و همه چیز در مورد آن

تشخیص واژینیسموس

تشخیص واژینیسموس و سندرم وستیبولیت وولار (VVS)

سندروم وستیبولیت خود را با درد ناشی از لمس ناحیه ی وروردی واژن نشان می دهد. اختلالات ارگاسم، واژینیسموس و دیسپورونیا (رابطه جنسی دردناک) از علل ابتلا به این سندروم محسوب می شود. اگر چه علت دقیق سندروم وستیبولیت در حال حاضر مشخص نیست ولی پس از معاینه ، به راحتی توسط یک متخصص زنان تشخیص داده می شود. درمان این اختلال تنها حذف آن منطقه توسط یک عمل جراحی ساده می باشد.

تشخیص واژینیسموس

تشخیص واژینیسموس و PID (بیماری التهابی لگن)

سیستم داخلی آلت تناسلی از رحم، لوله ها در هر دو طرف و تخمدان نیز تشکیل شده است. بافت پوششی یا اپیتلیوم که درون رحم قرار می گیرد، “اندومتریوم” نامیده می شود.اگر چه تعداد زیادی میکروب در محیط واژن(مهبل) وجود دارد ولی آندومتریوم، لوله ها و تخمدان ها کاملا استرلیزه هستند و بنابراین با وجود این شرایط ،میکروب ها بطور کامل نابود خواهند شد.

بروز عفونت های شدید در مهبل ممکن است موجب  ایجاد عفونت در گردن رحم شده و میکروب ها به داخل رحم و از آنجا به لوله ها و تخمدان ها راه پیدا کنند. عفونت در اندومتریوم که “آندومتریت” نام دارد، عفونت در لوله “salpingitis” و “oophoritis” در تخمدان و همه این عفونت ها در کل “بیماری التهابی لگن” (PID) نامیده می شود. بیماری های التهابی لگن ممکن است در طول مقاربت جنسی وخیم تر شده و دچار درد و ناراحتی گردد.

بارتولینیت و کیست بارتولین: غده های بارتولین که در هر دو طرف ورودی واژن (سمت راست و چپ) قرار دارند، وظیفه ی روانکاری ورودی واژن را با ترشحاتی که در طی رابطه جنسی ترشح می کنند،بر عهده دارند.

تشخیص واژینیسموس

گاهی اوقات دهانه این غدد مسدود می شود و باعث می گردد مایع به عقب پس زده شده و به داخل غده بر گردد. در نتیجه تورم نسبتا بدون دردی به نام کیست بارتولن حاصل می شود. در این موقع، مایع درون کیست ممکن است عفونی شده و در نتیجه ایجاد عفونت نماید که توسط بافت ملتهب احاطه شده است .

تشخیص واژینیسموس

همانند هر نقطه ی دیگری از بدن ، این غدد می توانند بواسطه ی میکروبهای مختلف مورد حمله قرار گرفته و عفونی شوند . میکروارگانیزم خاصی برای بارتولینیت در نظر گرفته نمی شود . اکثرا این عفونت چند میکروبی بوده و در برخی موراد  ، میکروب سوزاک (نایسریا گنوره ) و یا کلامیدیا که هر ۲ از میکروبهای بالا رونده هستند ، ایجاد می شود . گاهی نیز میکروبهای مدفوع و مقعد ، مسئول بروز این مشکل هستند.

احساس درد شدید در ورودی واژن که معمولا یک طرفه است ، شایعترین علامت عفونت بارتولن است . در این افراد داشتن رابطه جنسی به شدت دشوار و دردناک است. گاهی معاینه کننده خروج مایع چرکی را از غده بارتولن اندکی بزرگ شده ، می بیند .

تشخیص واژینیسموس

تشخیص واژینیسموس و عفونت قارچی واژن (مخمر) (کاندیدا واژینیت)

عفونت های قارچی واژن می تواند در زنان ایجاد شده و علایمی همچون خارش ولوو واژینال، التهاب، سوزش و درد در هنگام رابطه جنسی و تورم در ناحیه تناسلی را به وجود آورد. عفونت قارچی که بیشتر در افراد در معرض عفونت های قارچی پدید می آید، Candida Albicans است و یک خانم ، مطمئنا حداقل یک بار و یا بیشتر، در معرض این عفونت در طول زندگی خود قرار می گیرد.

این عفونت پس از یک معاینه ساده زنان تشخیص داده می شود و می تواند به راحتی درمان شود.

تشخیص واژینیسموس

تشخیص واژینیسموس و مشکلات آناتومی مادرزادی

در میان مشکلات آناتومی مادرزادی میتوان به واژن کوتاه و کور، واژن در دیواره مهبل (واژن)، ضخیم بودن غیرمعمول و داشتن لبه های سفت و سخت، اشاره کرد. برخی از اختلالات مادرزادی مهبل (واژن) به نام “agenezia مولرین” بسیار نادر هستند و می توانند از طریق عمل های جراحی خاص درمان شوند . ساختار ضخیم پرده نیز از جمله مشکلات مادرزادی است که با انجام یک عمل جراحی کوچک، براحتی برطرف می شود.

تشخیص واژینیسموس

معمولا در متدهای درمانی مرتبط با واژینیسموس ما انجام عمل هامنکتومی را پیشنهاد می کنیم و به ندرت مشکلات مادرزادی به ساختار پرده مرتبط می شود.

دلایل فیزیکی واژینیسموس توسط متخصص زنان و با انجام یک عمل جراحی ساده و راحت ، قابل درمان هستند. به این ترتیب، بدون نیاز به پیگیری درمان های روانشناختی می توان این مشکل را برطرف نمود.

تشخیص واژینیسموس

تشخیص واژینیسموس

منبع: http://www.vaginismus-center.com/en/article/5/diagnosis-of-vaginismus

بهترین سکس تراپیست در تهران                                                                                                              بهترین پزشک زوج درمانی در تهران
بهترین پزشک زوج درمانگر                                                                                                                       بهترین سکس تراپ در تهران
بهترین پزشک سکس تراپ در تهران                                                                                                           بهترین پزشک سکس تراپی در تهران
بهترین سکس تراپی در تهران                                                                                                                   بهترین زوج درمانگر

تشخیص واژینیسموس


تیم درمانی

دکتر غزاله ربیع

دکتر سینا قاسمی

سرکار خانم سلاله قاسمی

سرکار خانم الهه کریمی


درمان واژینیسموس با توجه به خبرهای مختلف این بیماری نیاز به کار تیمی دارد. تیم درمانی اکسی توسین در کلینیک سکستراپی و زوج درمانی به خوبی این فرایند را به انجام می‌رساند .

دکتر غزاله ربیع       روانپزشک و

سرکار خانم الهه کریمی روانشناس بالینی

تشخیص اختلال و نوع آن تهیه طرح درمانی و درمان دارویی و غیردارویی را عهده دار هستند.

خانم سلاله قاسمی روانشناس

جهت درمان اختلالات همراه از جمله اضطراب افسردگی و وسواس، کنترل خشم و …

دکتر سینا قاسمی روانپزشک

در صورت نیاز به زوج درمانی و یا روانکاوی و رواندرمانی تحلیلی در خدمت مراجعین محترم می باشد.

می توانید با گذاشتن شماره تماس و نام و نام خانوادگی خود ، به راحتی درخواست نوبت کنید .
ما در اسرع وقت جهت هماهنگی برای حضور در مطب با شما تماس خواهیم گرفت .

لطفا صبر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نوبت