۱۹ تیر, ۱۳۹۹

ازدواج و عشق ورزیدن :۱۰‌مزیت‌شگفت‌انگیز

  • 2 سال قبل
لطفا به ما امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

ازدواج و عشق ورزیدن

۱۰ مزیت شگفت انگیز ازدواج و عشق ورزیدن

5105 300x169 ازدواج و عشق ورزیدن :10‌مزیت‌شگفت‌انگیز

ازدواج و عشق ورزیدن

سلامتی و عشق بطور شگفت انگیزی با هم در ارتباط اند.وقتی انسان ها بطور موثر و خوب با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند میتوان برای آن مزایای بی شماری را بیان نمود. در اینجا صرفا روابط عاشقانه میان زوجین و عشاق مدنظر نیست بلکه به ارتباطات نزدیک و صمیمی بین فرد با والدین، دوست و … نیز اشاره دارد. هر چند بیشتر محققان در این حوزه روی ارتباط بین همسران و عشق میان آنها تمرکز دارند و فوایدی برای آن برمی شمارند.از جمله ی این مزایا به شرح زیر می باشد:

کمتر بیمار می شوید و نیاز به ویزیت دکتر پیدا می کنید!

دپارتمان خدمات بهداشتی در مورد مزایای ازدواج و ارتباط آن با سلامتی انسان ها مطالعاتی را انجام دادند. یکی از قابل توجه ترین یافته های این پژوهش این است که افراد متاهل کمتر به پزشک مراجعه کرده و در صورت بستری در بیمارستان، مدت کوتاه تری نسبت به دیگر افراد تحت درمان قرار گرفتند.

Reis می گوید که ” هیچ کس دقیقا نمی داند که چرا ارتباطات عاشقانه برای سلامتی مفید هستند؟”.بهترین و منطقی ترین پاسخ  این است که انسانها در روند تکامل خود آموخته اند که باید در گروه های اجتماعی و با ارتباطاتی نزدیک به زندگی خود ادامه دهند چرا که برای آنها بهتر است. اگر این مورد رخ ندهد، سیستم بیولوژیکی آنها دچار مشکل خواهد شد.

کاهش افسردگی و سوء مصرف مواد مخدر

ازدواج و دوام آن موجب کاهش احتمال ابتلا به افسردگی در زنان و مردان می شود. این یافته ها خیلی مایه ی تعجب نیستند چرا که انسان ها با کناره گیری از اجتماع و انزوا، میزان ریسک ابتلا به افسردگی را در خود افزایش می دهند. در واقع نکته ی جالب اینجاست که ازدواج نیز موجب کاهش مصرف مواد مخدر به خصوص در بزرگسالان می گردد.

کاهش فشار خون

در واقع یک ازدواج شاد و موفق روی فشار خون شما تاثیرگذار است. محققان دریافتند که زوج های خوشبخت و شاد، دارای نرمال ترین میزان فشار خون نسبت به افراد مجرد می باشند.

منبع : لینک

می توانید با گذاشتن شماره تماس و نام و نام خانوادگی خود ، به راحتی درخواست نوبت کنید .
ما در اسرع وقت جهت هماهنگی برای حضور در مطب با شما تماس خواهیم گرفت .

لطفا صبر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نوبت