۱۹ تیر, ۱۳۹۹

اختلال وسواس جبری چیست؟ بیشتر بدانیم!

  • 2 سال قبل
لطفا به ما امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

اختلال وسواس جبری

اختلال وسواس جبری چیست؟ بیشتر بدانیم!

iStock 000015087396XSmall 300x199 اختلال وسواس جبری چیست؟ بیشتر بدانیم!

اختلال وسواس جبری

اختلال وسواس جبری (OCD) چیست؟

اختلال وسواس جبری (OCD) نوعی بیماری ذهنی است که موجب می شود افکاری ناخاسته برای فرد تکرار شوند. برای مثال ممکن است از دست زدن به اجسام دوری کنید و یا بترسید چراکه فکر می کنید آنها مملو از انواع میکروب ها می باشند. برای این که این ترس را از خود دور کنید باید بتوانید اجسام را لمس کرده و از این کار نترسید و تمام افکار مزاحم را از خود دور سازید.

علل ابتلا به اختلال وسواس جبری(OCD) کدام اند؟

متخصصان علت دقیق ابتلا به این اختلال را نمی دانند. محققان اذعان دارند که ممکن است این اختلال به دلیل مشکلاتی در ارسال پیام ها و اطلاعات از بخشی از مغز به قسمت های دیگر آن رخ دهد. برخی از کارشناسان بر این باورند که مشکلات مربوط به عفونت های استرپتوکوک مانند  گلودرد میکروبی و تب مخملک می تواند بطور ناگهانی باعث بروز این اختلال و یا حاد شدن علائم آن در برخی از کودکان گردد.

 علام اختلال وسواس جبری کدام اند؟

علائم این اختلال میتواند در افراد بسیاری خفیف و یا شدید باشد. اضطراب شایع ترین نشانه ی آن است. به عنوان مثال، شما ممکن است این حس کلی را داشته باشید که اگر کار مدنظر را انجام ندهید، حتما یک اتفاق وحشتناک رخ خواهد داد، مانند دوباره و دوباره چک کردن اجاق گاز که آیا روشن است یا خیر، اگر نتوانید این کار را انجام دهید ناگهان احساس تنش و اضرابی شدید را در خود احساس خواهید کرد که غیر قابل کنترل نیز می باشد.

وسواس-افکار، ایده ها و محرک های ناخاسته ای که دائما به سراغ شما می آید. در واقع آنها هیچ وقت از شما دور نمی شوند. در واقع این افکار به ذهن شما راه یافته و موجب اضطراب و ترس می شوند. این افکار ممکن است جنسی و یا خشونت آمیز بوده و یا موجب نگرانی شما در مورد ابتلا به بیماری های عفونی گردد.

منبع : لینک

می توانید با گذاشتن شماره تماس و نام و نام خانوادگی خود ، به راحتی درخواست نوبت کنید .
ما در اسرع وقت جهت هماهنگی برای حضور در مطب با شما تماس خواهیم گرفت .

لطفا صبر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نوبت